logo
Bureau ICE
Specialist op het gebied van toetsing en examinering en daaraan gerelateerde vraagstukken

Intake van analfabeten

(05 september 2008)

Veel gemeenten gebruiken voor de intake van inburgeraars de TIWi (Toolkit Intake Wet inburgering). We merken dat sommige gebruikers van de TIWI behoefte hebben aan meer informatie over de intake en plaatsing van analfabeten.

 

Daarom hebben we voor u de informatie die u uit de TIWi kunt halen, gekoppeld aan de startcompetentieniveaus die in de alfabetisering gebruikt worden en dit in een schema gezet. Met behulp van dit schema kunt u bepalen in welke fase van alfabetisering de inburgeraar zit en heeft u meer zicht op wat er in het alfabetiseringstraject nog moet gebeuren. Bij het schema zit een toelichting, die de terminologie verduidelijkt en uitlegt hoe u het schema moet lezen.

Wilt u nog meer weten over analfabeten en de intake en plaatsing van deze doelgroep, dan is voor u een training wellicht interessant. Het doel van deze training is een goed onderbouwde keuze te kunnen maken voor het gebruik van de juiste instrumenten voor de intake en plaatsing van analfabeten. Eerst krijgt u uitleg over de kenmerken van deze doelgroep en de profielen die in de alfabetisering worden gebruikt. Vervolgens zal worden bekeken welke onderdelen van de TIWi geschikt zijn voor analfabeten, wat voor informatie dat oplevert en welke andere instrumenten eventueel inzetbaar zijn. Ook zal aandacht worden besteed aan het schema Startcompetenties en TIWi.

Interesse? Neem contact op met Haas ter Horst (0345 656622) of Tjeerd Haitjema (0345 656642). Zij helpen u graag verder.

  Print